banner

Dekalog (grzechów) faceta, który jest w związku

banner
4 min read

Dekalog (grzechów) faceta, który jest w związku

Wierzcie lub nie, ale rok temu, jak pisałem ten dekalog, siedziałem z rękoma założonymi na głowie i myślałem. Musiałem tak intensywnie wcielić się w drugą połówkę i zastanowić się, co może być jakąś trudnością będąc w związku. Ale i z drugiej strony postawiłem sam sobie pytanie, co mi się nie spodoba jeśli zrobisz?

Powstał dekalog grzechów faceta. Dekalog, który nie schodził mi z myśli przez kolejne dwa miesiące po publikacji (na starym blogu); zastanawiałem się, czy aby na pewno nikogo nie uraziłem? Cóż, do dzisiaj nie znam odpowiedzi, ale ciężkim opuszkiem palca kliknę po raz kolejny niebieski, magiczny przycisk Opublikuj.

Wracając do sensu, jakie są grzechy faceta, który jest w związku? Czy zawsze reagujemy wtedy, kiedy król posunie nam się między nogami, czy faktycznie grzeszymy?

1. Nie będziesz miał  kobiet cudzych przede mną – będąc w związku oczywiście facetowi niewolno lecieć na dwa fronty. Decydując się na związek, powinniśmy być wierni tej jednej jedynej.

2. Nie będziesz brał słowa kobiety swojej nadaremno – facet będący w związku nie może być egoistą. Powinien potrafić nie tylko słyszeć, ale też i słuchać. Czuć i uczucie okazywać.

3. Pamiętaj, abyś dzień święty święcił – zapomnienie przez faceta o rocznicy rozpoczęcia związku, ślubu jest w wyobrażeniu kobiet sporym nietaktem. Drogie Panie, czasami zdarzy się w pędzie naszego życia, że ta jakże ważna dla Nas data umknie uwadze. Przyznam, że nieraz zapomniałem o rocznicach, ale za to o urodzinach zawsze pamiętam!

4. Czcij matkę i ojca jej – szanując kobietę, facet bezdyskusyjnie powinien okazywać szacunek jej rodzicom. Bez znaczenia, jaka by nie była teściowa.

5. Nie zabijaj [uczucia] – facet powinien dbać o utrzymanie równowagi w związku. Często stawianie pracy/kumpli na pierwszym miejscu, anty-nastawienie i nieokazywanie dostatecznego ciepła zabija uczucia.

6. Nie cudzołóż.

7. Nie kradnij – jakże przykrym uczuciem, dla kobiety musi być kiedy facet pragnie, pożąda, uprawia seks z jej najlepszą przyjaciółką.

8. Nie mów fałszywego słowa przeciw kobiecie swojej – śmieszą mnie faceci, którzy zgrywają twardzieli, nie potrafią wyznać prawdy swoim kobietom. Jeszcze bardziej śmieszą mnie ci, którzy w towarzystwie męskim grają maczo, a partnerce boją się przyznać, że byli z kumplami na piwie. Motto „ja jestem maczo, niech kobiety mi wybaczą” – jest tak samo słabe jak ta tekst piosenki z dwutysięcznego roku.

9. Nie pożądaj uczucia bliźniego swego – mówią, że zdrowym odruchem jest, kiedy facet będąc ze swoją partnerką na spacerze odwróci się za inną niewiastą. Z kolei NIEZDROWĄ reakcją mężczyzny będzie patrzenie jak pies, na każdą inną kobietę, wzbudzając maksymalną zazdrość partnerki.

10. Ani żadnej rzeczy, którą dałeś ex – kobiety nie przepadają za „dubelkami”. W szczególności nie lubią być obdarowywane takimi samymi prezentami, jak ex dziewczyny partnera.

Amen.

Zgodzicie się z moim dekalogiem? Dodacie coś?

12Komentarze

 • mixoflife
  2014-01-04

  Każdy mężczyzna powinien go przestrzegać! 🙂
  Choć i kobietom by się przydał 😉

  Reply
 • grejfrut
  2014-01-04

  Ja bym wykreśliła tylko numer 3 bo nawet nie wiem, który dzień w związku miałabym uznać za jego początek (po ślubie jest prościej :P), pierwsza randka? Pierwszy seks? Zamieszkanie razem? Jakoś nie przypominam sobie dnia, w którym uznaliśmy, że jesteśmy parą 😛

  Co do pozostałych punktów to oczywiście trafione, ale to są takie podstawy podstaw. Pierwsze wrażenie jakie miałam po przeczytaniu tego posta – przecież to takie oczywiste! A drugie -hmm, szkoda, że nie dla wszystkich.

  Moim zdaniem w naprawdę fajnym związku słowa kluczowe to: wolność i szczerość. Ja się w swoim czuję wolna, mogę się realizować, nikt mi niczego nie zabrania ani nie narzuca. Jak ja jestem szczęśliwa to jestem w stanie stworzyć udany związek, jeśli ja będę nieszczęśliwa to nieważne jak bardzo bym się nie starała nasza relacja się prędzej czy później rozpadnie. A o szczerości chyba się nie muszę rozwodzić (:

  Reply
 • Ania
  2014-01-04

  dobry ten dekalog! 😀

  Reply
 • fatalna
  2014-01-04

  Dodałabym kilka rzeczy. Coś w stylu słuchania. Bo faceci czasem nie słuchają co się do nich mówi, przytakną ale w przyszłości nic z tego nie wynika. mojego w końcu tego nauczyłam.

  Reply
  • Kamson
   2014-01-05

   Potraktujmy to w takim razie jako 11 punkt 🙂

   Reply
 • PT
  2014-01-04

  😀 ale się uśmiałam, coś w tym jest.

  Reply
 • Becomingbeauty
  2014-01-05

  Ja się zgadzam w 100% :)) całe szczęscie kobiety też potrafią wybaczać, nawet te przykazania z dekalogu 😉

  Reply
 • Bina!
  2014-01-06

  zdecydowanie, kobieta musi wiedzieć, ze to ona jest na pierwszym miejscu. ciężko ją przekonać, ze tak właśnie jest, za to bardzo łatwo potem stracić jej zaufanie i sprawić, by myślała, że jest odwrotnie…
  ach, te baby!

  Reply
 • Mili
  2014-01-06

  Grzechy facetów moim zdaniem:
  1. Brak odwagi na szczerą rozmowę, i poświecenie czasu na zrozumienie partnerki.
  2. Poświęcanie za mało uwagi swojej kobiecie.
  3. Flirtowanie z kobietami przy swojej kobiecie.
  4. Okłamywanie.
  5. Brak szacunku do cudzej pracy. Np kobieta posprząta a facet uzna, że to nic nadzwyczajnego ponieważ jest kobietą i to jej obowiązek. Bzdura.
  6. Brak szacunku do potraw przyrządzonych przez kobietę. Mama gotuje lepiej. To jak gotuje lepiej to niech chłop sam coś lepszego ugotuje albo wróci do mamusi.
  7. Siedzenie całe dnie przed komputerem/telewizorem z piwkiem w ręce.

  Reply
  • Kamson
   2014-01-06

   Ale tutaj opisałaś takiego stereotypowego faceta w oczach kobiet. Tak naprawdę ten dekalog jest z przymrużeniem oka i jest napisany w podobnej formie do 10 przykazań.

   „Brak szacunku do potraw przyrządzonych przez kobietę. Mama gotuje lepiej. To jak gotuje lepiej to niech chłop sam coś lepszego ugotuje albo wróci do mamusi.”

   Każdy jest przyzwyczajony do kuchni, którą praktykowało się pół życia w domu rodzinnym, jak kobieta coś przyrządza i jest spalone, to należy chwalić? Myślę, że szczerość jest ważna w związku, jeśli nie smakuje to zwrócę na to uwagę, może będzie lepiej – to działa w dwie strony, gdy facet gotuje dla kobiety

   „Siedzenie całe dnie przed komputerem/telewizorem z piwkiem w ręce.”

   No, a tutaj to już przesadziłaś, albo za dużo naoglądałaś się Świat według Kiepskich 😀

   Reply
 • Anonim
  2014-01-06

  Hahah świetne! 🙂

  Reply
 • Angela
  2014-01-06

  Haha świetne! 😀

  Reply

Dodaj komentarz

Comment
Full Name
Work email
Website
Company Name

Zapisz się do newslettera. Więcej informacji w Polityce prywatności.