banner

DIY: Jak wyjąć środek z żarówki

banner
4 min read

DIY: Jak wyjąć środek z żarówki

Zastanawialiście się kiedyś jak wyciągnąć środek z żarówki? Jeśli tak, to pokażę Wam, jak zrobić flakon z żarówki, z którego możecie wykonać różne, ciekawe dekoracje.

Czas: 20 minut
Trudność: średnia

Materiały:

  • żarówka
  • nożyk
  • kombinerki/szczypce
  • nożyczki

 

Krok 1

Okrągłą blaszkę, która jest na gwincie żarówki należy oddzielić od czarnego elementu żarówki. Najlepiej, abyś zrobił to nożem. Zachowaj wszelkie środki ostrożności, aby nie skaleczyć się ostrymi elementami, do których w kolejnych krokach będziesz dochodził.

Krok 2

Po oderwaniu blaszki, zobaczysz wystający cienki drucik. Możesz go wyciągnąć, jednak nie jest to koniecznością. Następnie małym nożykiem – koniecznie z ostrą końcówką, zacznij drążyć, krusząc czarny element na gwincie żarówki. Czarna końcówka żarówki wykonana jest z tworzywa przypominającego twarde szkło, Twoim celem będzie rozkruszenie tego elementu.

Krok 3

Podczas energicznego drążenia i tym samym kruszenia czarnego elementu na gwincie żarówki, musisz wykazać się cierpliwością. Możesz sobie pomóc różnymi narzędziami. W moim przypadku idealnie sprawdził się nożyk w połączeniu z nożyczkami.

Krok 4

Po usunięciu czarnego izolatora, musisz usunąć szklaną nóżkę i żarnik, który znajduje się w środku żarówki. Celem jest usunięcie tych elementów. Chwyć nożyczki i energicznymi ruchami próbuj wydrążyć środek – aby nożyczki znalazły się wewnątrz żarówki.

Wysyp okruszki szkła i innych drobnych elementów żarówki. Flakon gotowy. Zobaczcie również jak fajnie można wykonać samodzielnie prezent na walentynki z użyciem żarówki.

Podoba Wam się ten pomysł? Jesteście zainspirowani, do dalszej pracy z nadaniem nowego życia żarówce?

Dodaj komentarz

Comment
Full Name
Work email
Website
Company Name

Zapisz się do newslettera. Więcej informacji w Polityce prywatności.