banner

Smoothie z kiwi, banana i mięty

banner
4 min read

Smoothie z kiwi, banana i mięty

Lato zbliża się wielkimi krokami, więc czas na bombę witaminową w postaci przepisu na smoothie z kiwi, banana i mięty.

Różnica pomiędzy smoothie, a koktajlem jest ogromna. Koktajl zazwyczaj rozcieńczamy wodą, jogurtem lub mlekiem. W przypadku smoothie, to mieszanka samych owoców i warzyw, bez dodatku płynów. Warto zwrócić uwagę, jak rzadko spożywamy warzywa, w większej ilości. Robiąc smoothie masz możliwość spożycia, zmiksowanych ulubionych owoców, ze świeżą natką pietruszki, która nie przebija smakiem, a odpowiednie wartości odżywcze trafią do Twojego organizmu. Sprawdź pozostałe moje przepisy na napoje i koktajle.

Trudność: Łatwy

Czas przygotowania: 10 min
Całkowity czas: 10 min

Ilość porcji: 2 porcje (łącznie 550 ml koktajlu)

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki, które potrzebujesz do wykonania smoothie z kiwi, banana i mięty, znajdziesz na dole tego wpisu w przepisie.

Przygotuj wszystkie składniki do smoothie z kiwi, banana i mięty. Kiwi umyj pod bieżącą wodą, osusz i obierz ze skórki. Podobnie postąp z bananami. Miętę również opłucz pod bieżącą wodą, osusz i rozdziel łodygi od liści. Umyj natkę świeżej pietruszki. Limonkę możesz delikatnie polać płynem do naczyń i wyszorować szczoteczką, następnie dokładnie opłukać i obrać ze skórki.

Owoce do smoothie z kiwi wybieraj te najbardziej dojrzałe. Banany mocno żółte, kiwi lekko miękkawe – dzięki temu napój będzie naturalnie słodkawy i smaczny.

 

Smoothie z kiwi, banana i mięty

Kiedy owoce masz gotowe, przygotuj wąskie naczynie i blender. Kiwi obierz ze skórki i pokrój na cztery części. Podobnie potraktuj banany, krojąc je na grube plastry. Pietruszkę przekrój na trzy części, a limonkę obierz ze skórki.

Smoothie z kiwi, banana i mięty, Akcja!

Partię przygotowanych owoców i natkę pietruszkę do smoothie przełóż do wąskiego, wysokiego naczynia, i zacznij mielić blenderem na wolnym biegu. Miksuj tyle czasu, aż owoce uzyskają gładką jednolitą konsystencję. Następnie dodawaj kolejne partie wcześniej przygotowanych owoców, miksuj.

Twoja bomba witaminowa, w postaci smoothie z kiwi, banana, mięty i pietruszki jest już praktycznie gotowe. Miksuj blenderem do momentu, aż uzyskasz gładką konsystencję, a składniki się ze sobą połączą.

Smoothie z kiwi, banana i mięty

Szybki przepis na smoothie z kiwi, banana i mięty. Smoothie to bomba witaminowa, bez dodatku płynów takich jak mleko, jogurt, czy maślanka.

 • 4 kiwi
 • 2 banany
 • pół limonki
 • 1 garść świeżej mięty ((5 gałązek – 10 g))
 • 1 garść świeżej natki pietruszki ((5 g))
 1. Banany, kiwi, świeżą natkę pietruszki i miętę opłucz pod bieżącą wodą i osusz.
 2. Poobrywaj listki z mięty.
 3. Obierz ze skórki banany i kiwi – pokrój na mniejsze kawałki.
 4. Limonkę umyj pod bieżącą wodą i obierz ze skórki.
 5. Do wąskiego wysokiego naczynia włóż partię kiwi, bananów, pietruszki, mięty, limonki i miksuj do uzyskania gładkiej, jednolitej konsystencji.
 6. Dodaj kolejną partię owoców i miksuj blenderem do gładkości.
 7. Udekoruj listkiem mięty. Smacznego!

Do smoothie możesz dodać inne swoje ulubione owoce i warzywa – pochwal się w komentarzu jakie 🙂

Prev Post

Dodaj komentarz

Comment
Full Name
Work email
Website
Company Name

Zapisz się do newslettera. Więcej informacji w Polityce prywatności.